BUDOWANIE ŚWIĄTYNI SALOMONA


Budowanie świątyni Salomona jest synonimem wpływania na ewolucję ludzkiej świadomości. Według wierzeń masonów, Bóg jest architektem (Demiurgiem), a masoni to budowniczowie. Mason znaczy po angielsku „murarz”. Nazwa „wolnomularz” to wolny murarz. (Cegły są produkowane z gliny, a więc z mułu, dlatego „mularz” znaczy tyle samo co „murarz”). Dlatego symbolem wolnomularstwa jest cyrkiel oraz linijka i litera G oznaczająca geometrię. Obraz Williama Blake’a przedstawia nagiego Boga, który siedzi w niebie, na słońcu, a jego broda jest wyraźnie odchylona w prawą stronę, jak tworzy Ziemię za pomocą olbrzymiego cyrkla. Przy okazji, cyrkiel jest otwarty pod kątem prostym i przypomina piramidę egipską, czyli oktahedron.
W starożytnym Egipcie były świątynie, których celem była nie tyle służba Bogu, jak by się mogło wydawać, ale nauczanie studentów na temat rożnych ludzkich doświadczeń, przy czym jedna świątynia odpowiadała jednemu typowemu ludzkiemu doświadczeniu i w jednej świątyni uczeń mógł spędzić wiele lat. Jest nawet Świątynia Człowieka (Temple of Man), której budowa odpowiada budowie ciała ludzkiego. O świątyniach oraz ich znaczeniu opowiada film „Magical Egypt”. Jest to ośmiogodzinny film dokumentalny, oryginalnie nakręcony dla telewizji, ale nigdy nie wyemitowany. Obecnie dostępny jest na DVD i na Google Video. Karty Tarota podobnie – pierwszych 22 kart określa 22 różne doświadczenia, przez które musi przejść człowiek (często w ciągu wielu inkarnacji), aby mógł w pełni stać się duchowo zaawansowanym adeptem.

Zadaniem budowniczych (niekoniecznie masonów, ale i innych towarzystw) jest wpływanie na losy całej planety, a przede wszystkim populacji ludzkiej, za pomocą przekazywania do zbiorowej (pod)świadomości różnych informacji i archetypów. Przykłady: w Watykanie, na samym jego środku, stoi gigantyczny szpikulec przypominający penis Ozyrysa. W Watykanie jest również ogromny pomnik w kształcie szyszki sosny. Szyszka sosny to szyszynka w mózgu, która odpowiada za sny, halucynacje, mistyczne wizje, zdolności paranormalne, przepowiadanie przyszłości a nawet prawdopodobnie teleportację. Jest to znane joginom „trzecie oko”, a więc szósty czakram! Po łacinie „glandula pinealis”, gdzie „pinealis” to sosna.

Googlając, znalazłem w ciągu jednej minuty film „Halucynogenna Szyszynka” na vodpod.com, z polskimi napisami, prawdopodobnie fragment „Magical Egypt”. W Watykanie obok pomnika szyszynki jest również otwarty sarkofag, taki sam jak w Piramidzie Cheopsa. Na tym samym placu jest duży metalowy pomnik przedstawiający Kulę Ziemską. Co ciekawe, bardzo podobny, mniejszy, pomnik jest w Dublinie w Coláiste na Tríonóide (College Trójcy)! Plac, na którym znajdują się te symbole, nazywa się „Plac Sosnowej Szyszki” („Court of the Pine Cone”). Informacje na temat ezoterycznych symboli w Watykanie w filmie „2012 Enigma”, wspomnianym powyżej, albo w dwuminutowym fragmencie tego filmu na YouTube, czyli „Pineal Gland and the Vatican”.

Oto kolejny przykład. Miguel de Cervantes był członkiem jednego z tajemniczych towarzystw. Bohater jego książki jest nieszkodliwym wariatem, który zaczyna sobie wyobrażać, że jest rycerzem. Ma kopię wykonaną z gałęzi oraz nosi na głowie miskę fryzjera. Z czasem gra rycerza tak dobrze, że wszyscy zaczynają go traktować tak jakby naprawdę był rycerzem! Czytelnik „Don Kichota” może się więc dzięki temu nauczyć jak bardzo nasze myśli kreują rzeczywistość wokół nas, co jest jednym z głównych tematów mojego artykułu. Jeszcze ważniejszą przygodę ma Don Kichot w tomie drugim, w której to wierny giermek Sancho Panza spuszcza go na linie do dziwnej groty. W grocie Don Kichot spotyka króla podziemnego królestwa i wydaje mu się, że czas płynie inaczej niż na powierzchni Ziemi. Jednym z najczęściej powtarzających się tematów drugiego tomu „Don Kichota” jest zastanawianie się głównego bohatera nad tym, czy przygoda w grocie wydarzyła się naprawdę.

Jest to zawoalowany opis procesu inicjalizacji, który na pewno Miguel sam przeszedł. Podobny proces jest opisany w moim ulubionym micie o bogini Inanna. Mit Inanna stał się podstawą jednego ze świętych tekstów religii wicca, czyli „Descent of the Goddess”. Czytelnikowi być może bardziej znany jest mit o Józefie, starotestamentowym dostojniku egipskim odpowiedzialnym za rozdzielanie zboża. (Księga Genesis). Józefa jego bracia zrzucili do studni, po czym zyskał on zdolności interpretacji snów oraz wróżenia ze złotego kubka, czym zyskał osobistą przychylność faraona. W Nowym Testamencie Jezus na krzyżu przeszedł przez śmierć kliniczną, na trzy dni (a tak naprawdę niecałe dwie doby) zszedł do piekieł, po czym potrafił leczyć śmiertelne rany na własnym ciele, przechodzić przez ściany, a nawet wzlecieć do nieba na chmurze! W nowoczesnym świecie dosyć powszechne jest to, że przez przejściu przez śmierć kliniczną tak dorośli jak i dzieci zmieniają się o 180 stopni, zaczynają mówić o Bogu, o miłości, stają się nauczycielami takimi samymi jak Jezus.

Więcej na temat prawd o ludzkiej świadomości ukrywanych w sztuce oraz w literaturze w książce „The Secret History of the World” napisanej przez Jonathana Black. Książka ta zawiera bardzo dużo grafiki nigdzie indziej nie publikowanej. Powstała w ten sposób, że członek jednego z tajemniczych towarzystw skontaktował się z autorem aby przedstawić mu różne etapy rozwoju Ziemi, rolę ezoterycznych kółek oraz proces inicjalizacji.

Przypadkiem manipulowania ludzką świadomością, a może i podświadomością, jest także umieszczenie symbolu dwóch splecionych i wspinających się po słupku węży oraz dwóch skrzydeł na aptekach oraz klinikach. (W Dublinie widziałem w dwóch miejscach). Dwa splecione węże to – jak już mówiłem – DNA, skrzydlaty wąż to bóg Quetzacoatl, a całość to symbol energii kundalini oraz duchowego oświecenia. Zastanawiam się komu zależy na umieszczaniu takich symboli w publicznych miejscach. Wszedłem do jednej z takich klinik i zapytałem o znaczenie symbolu, ale powiedziano mi tylko, że to symbol medyczny i że pochodzi prawdopodobnie z Arabii.

O propagandzie i wiadomościach podprogowych najlepiej dowiedzieć się z książki „Mein Kampf” oraz z filmu „Century of the Self” o siostrzeńcu Freuda, autorze „public relations” (Google Video).

Polityczne podejście do książki „Mein Kampf” jest samo w sobie propagandą. Na terytorium administracyjnym Polski jest zakazana, choć na szczęście udało mi się kupić skróconą wersję po polsku. Oficjalnie mówi się, że dlatego, że zachęca do przemocy. Ale jeżeli tak, to dlaczego nie jest zakazana Biblia? Biblia zawiera liczne opisy krwawych jatek i otwarte nawoływanie do bestialskiego zabijania przedstawicieli innych religii, a mimo to sprzedawanie Biblii nie jest zabronione, jest dostępna nawet dla dzieci. „Mein Kampf” promuje oczywiście nienawiść, ale dopiero w ostatnim rozdziale drugiego tomu jest faktyczne zachęcanie do zabijania. Gdyby zachęcanie do zabijania było nielegalne, już dawno przestanoby promować w mediach wojnę w Iraku!

W całej autobiografii Adolf nie wspomina nawet słowem o obozach koncentracyjnych. Być może więc komuś zależy aby nikt nie poznał osobistego zdania Hitlera na temat Drugiej Wojny Światowej? Druga Wojna Światowa została wykorzystana jako pretekst do założenia państwa Izrael, a w planach Londynu Izrael ma odegrać kluczową rolę w Trzeciej Wojnie Światowej, to znaczy w nuklearnym ataku Izraela na Iran. Izrael jest w tej chwili finansowany przez amerykańskie banki w konflikcie z Palestyną, tak samo jak Hitler był sponsorowany przez (te same) amerykańskie banki w konflikcie z Polską.

4 Comments

 1. Posted 16/12/2013 at 16:43 | Permalink | Odpowiedz

  This is extremely useful, You are an exceedingly skilled blogger. I’ve registered your current supply and grow up regarding inside search more of your excellent publish. Furthermore, I shared your blog inside my social networks

 2. Posted 07/09/2014 at 13:12 | Permalink | Odpowiedz

  Asking questions are genuinely good thing if you are not understanding anything fully, however this post offers nice understanding yet.

 3. Posted 13/10/2014 at 23:08 | Permalink | Odpowiedz

  I am in fact happy to read this website posts which carries lots of useful information,
  thanks for providing these kinds of data.

 4. Posted 18/11/2014 at 02:03 | Permalink | Odpowiedz

  Veery nice post. I definitely love this website.
  Thanks!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: