Witamina B-17 lekarstwem na raka


Występowanie „witaminy B17”

Najwyższe stężenie „witaminy B17” można znaleźć w przyrodzie
Pestkach lub nasionach owoców:

jabłka, moreli, wiśni, nektaryn, brzoskwiń, gruszce, śliwek,
Fasoli:

bób (Vicia faba L.), ciecierzyca, soczewica (skiełkowana), fasola półksiężycowata , mung (skiełkowana), fasola ozdobna(Phaseolus coccineus).
Orzeszkach:

gorzkie migdały, macadamia(podobne do laskowych), nerkowca

Jagodach:

Niemal wszystkie dzikie jagody. Jeżyny, aronii, żurawiny błotnej, dziki bez (Sambucus L. ), malin, truskawek.

Nasionach:

lnu, sezamu, chia(Salvia hispanica)- czyli oleiste

Trawach:

Akacja (Acacia Mill.) , alfalfa (skiełkowana), wodnych trawach, sorgo alepejskie (Sorghum halepense (L.) Pers.) , trojeść amerykańska (Asclepias syriaca), pszenica(trawa).
Ziarnach:

kasz owsa, jęczmienia, brązowego ryżu, gryki, kasz,chia, lnu, prosa, żyta, wyki, pszenicy(jagody).

I innych:

Pędach bambusa, fuschia roślin, Sorgo (Sorghum Moench) , dzikiej hortensji, cis drzewa (igieł, świeże liście) (cis jest trujący! nie wiem kto takie rzeczy wmawia ludziom!).

Profilaktyka czyli reguła oparta na doświadczeniu:

Według dr Krebs, są zasady a by przyswoić dzienną dawkę „wit. B17” którą można uzyskać poprzez jedną z dwóch następujących wskazówek:

Po pierwsze, zjadaj całą zawartość „wit. B17”, czyli owoce w całości (nasiona włącznie), ale nie jedz większej ilości nasion ponda te które były w całym zjedzonym owocu.
Przykład: jeśli jeść dziennie trzy jabłka, nasiona w trzech jabłkach zawierają wystarczającą ilość „wit. B17”. Więc nie będziesz już musiał jeść dodatkowo pestek z jabłek.

Po drugie, jedno jądro pestki z brzoskwini lub moreli na ok 4,5 kg masy ciała uważa się za więcej niż wystarczająca ilość w profilaktyce raka, choć dokładna liczba może się różnić dla osoby z indywidualnym metabolizmem i nawykami żywieniowymi.
Na przykład, człowiek o masie 77kg może zużywać 17 jąder pestek moreli lub brzoskwini na dzień i przyjmować biologicznie rozsądne ilości „wit. B17”.

I dwie ważne uwagi: Oczywiście, możesz zjadać dużo czegokolwiek. Ale po zjedzeniu zbyt wielu jąder pestek lub nasion, można spodziewać się nieprzyjemnych skutków ubocznych. Ta naturalna żywność powinna być spożywana w racjonalnych ilościach (nie więcej niż 30 do 35 jąder pestek na dzień).
Również wysokie stężenia „wit. B-17” otrzymywane są przez jedzenie naturalnych produktów spożywczych w ich surowym lub kiełkującym stadium. Nie oznacza to, że umiarkowane gotowanie i inne ingerowanie zniszczy zawartości „wit. B-17”. Na przykład, Żywność gotowana w temperaturze wystarczającej do przygotowania tradycyjnej chińskiej kolacji, nie niszczy zawartości „wit. B-17”.

źródło: http://www.worldwithoutcancer.org.uk/

NAUKOWCY “ODKRYWAJĄ” WITAMINĘ B17 (LAETRILE)

Grudzień 2000. Australijskie gazety donoszą,, że naukowcy w Londynie odkryli “ naturalny system produkujący cyjanek potasu, wytwarzany przez rośliny”, którego zadaniem byłoby lokalizowanie i niszczenie tumorów rakowych u ludzi. Chociaż badacze przedstawiają kassawe, jako roślinne źródło cyjanku aktywnie niszczącego tumory, to KCN zawarty w kassawie jest dokładnie taki sam jak i ten znajdujący się w pestkach moreli, czyli źródle zniesławionej i zakazanej witaminy B 17 Laetrile.

Nie jest to wcale nowe odkrycie, ale tylko lekko zmodyfikowana wersja pracy sławnego biochemika Ernsta Krebsa, który 40 lat wcześniej zidentyfikował i wyodrębnił witaminę B 17. Krebs i jego współpracownicy zaatakowani zostali wściekle przez AMA ( American Medical Association) i międzynarodowe kompanie farmaceutyczne przypuszczalnie dlatego, że jako witamina produkowana z pestek moreli B 17 Laetrile nie mogła zostać opatentowana w celu dostarczania ogromnych profitów dla udziałowców.

I chociaż obecnie owi “ szanowani” badacze medyczni w Londynie przyznają ostatecznie, że B 17 może zostać użyta do niszczenia rakowatych narośli, czytelnicy może zechcą przestudiować poniższy raport badawczy, napisany przez autora w 1994 r. i opublikowany w 1995 r.

CZY RAK JEST JEDYNIE CHOROBĄ WYWOŁANĄ NIEDOBOREM WITAMINY?

Pomimo, że wiele alternatywnych kuracji rakowych odniosło sukces w ostatnich latach, niewiele było dyskusji na temat możliwych sposobów zapobiegania, czy też tłumienia raka w zarodku, zanim jeszcze ma on szanse zaatakować, ani też efektywnego kontrolowania go już po ataku. Istnieje również pytanie dlaczego z każdym kolejnym rokiem stajemy się coraz to bardziej podatni na wszelkie odmiany raka. Czy istnieje bezpośrednia więź pomiędzy łatwymi do wykrycia i wciąż narastającymi ilościami chemikaliów i dodatków w naszej żywności i zapasach wody, czy też należy winić za ten stan rzeczy usuniecie pewnych zasadniczych składników z naszych rafinowanych zachodnich diet. Faktem jest i istnieje przytłaczająca ilość dowodów na to, że usunięcie witaminy B 17 z naszej diety odegrało jedną z najistotniejszych ról w zwiększonej podatności na zachorowanie na raka.

Kilka dekad wstecz – dwie książki dostarczyły nam istotnych wskazówek, co do jednego z możliwych powodów alarmującej zwyżki występowania wszystkich form raka. Chociaż adresowane były one do rożnych grup czytelników, obie te książki rozpatrywały możliwe powiązania pomiędzy niedoborem witamin i chorobą. ” Świat bez raka” Edwarda Griffina z Kalifornii przedstawia dowody na to, że witamina B 17 wydaje się być zdolna do zapobiegania atakom przez wszelkie formy raka, podczas gdy druga książka “ Jedz tłusto i chudnij” doktora Ryszarda MacKarness’a – proponuje dietę bogatą w tłuszcze dla zmęczonych próbami utraty wagi według zasady “listka sałaty”.

Na początku jest trudno dopatrzyć się związku pomiędzy tymi dwoma, tak bardzo różniącymi się tematami, ale związek ten jednak istnieje. Na swój indywidualny sposób obydwie książki wskazują na dwie odrębne grupy ludzi ( jedna wegetariańska i jedna mięsożerna), które nie znają przypadku raka lub choroby serca w ogóle, konsumując lokalną żywność w środowiskach, w ktorych się urodzili. Jest to krytyczny punkt, gdyż bez stwierdzenia takowego powiązania łatwo uznanym badaczom medycyny sprowadzić ludzi na błędne tory, zważywszy miliardy dolarów wydawane na badania promocyjne leczenia promieniowaniem i chemoterapią. W latach 50-tych, po wielu latach badań, znany biochemik nazwiskiem dr Ernst T.Krebs wyodrębnił nową witaminę, której nadał liczbę B 17 i nazwę “Laetrile”. W miarę upływu lat tysiące ludzi przekonało się, że Krebs ostatecznie odkrył drogę do całkowitej kontroli nad wszelkimi formami raka czym wywołał podział na zwolenników i przeciwników trwający do dzisiaj. Ale w latach 50-tych Ernst Krebs nie miał pojęcia, w jakim to gnieździe szerszeni ośmielił się zamieszać.

Nie będąc w stanie opatentować B 17 ani też zapewnić sobie wyłącznych praw do witaminy, międzynarodowa farmakologia przypuściła zmasowany atak propagandowy o niespotykanej zjadliwości przeciwko Laetrile, pomimo faktu, że niezbite dowody jej skuteczności w kontrolowaniu raka istnieją.

Dlaczego zapadamy na raka – czy na skutek palenia papierosów, intensywnego nasłonecznienia, czy też jest to efektem toksycznych dodatków do naszej żywności? Dr Krebs tak nie myśli. Całość jego udokumentowych badań biochemicznych wskazuje na fakt, że rak jest po prostu skutkiem niedoboru witaminy B 17, już dawno temu usuniętej z naszych wysoko rafinowanych, zachodnich diet. Krebs postuluje, że tzw. “ czynniki rakotwórcze” są jedynie swoistym wentylem, który ostatecznie ukazuje niedobór witaminy B 17 i jego dewastujące efekty. Wiarygodność twierdzenia Dr Krebsa najlepiej ilustruje przykład niedoboru witaminy C, znany jako szkorbut. Podobnie jak z rakiem, nie istnieje żadne wcześniejsze ostrzeżenie o szkorbucie; organizm nie sygnalizuje niczym, że ciału zaczyna brakować zapasów witaminy C. W jednej minucie pacjent jest zdrową osobą a w następnej jest już chory. Leczenie szkorbutu przebiega również gwałtownie. W ciągu kilku dni ( a czasami godzin), stosowania wysokich dawek witaminy C szkorbut zanika, pojawiając się ponownie tylko wtedy, gdy zapasy witaminy ponownie spadną poniżej pewnego ( nie udokumentowanego) poziomu. Tak więc, jeśli Ernst Krebs ma racje, alternatywne metody leczenia (Essiac, tlen i terapie elektromagnetyczne) skazane są z góry na wątpliwe efekty. W przypadku raka zastąpienie utraconej witaminy B 17 w naszych dietach mogłoby przyczynić się do większej efektywności innych alternatywnych metod leczenia albo też zupełnie je zastąpić.

Dowód, który dr Krebs zaprezentował na przestrzeni lat dla poparcia swego twierdzenia o “ utraconej” witaminie B 17 w naszych dietach jest bardzo prosty. Parę wieków temu zwykliśmy jadąc chleb z domieszką nasion prosa i lnu, bogatych w witaminę B 17, a teraz chleb pszeniczny i żytni, ktory jadamy nie ma jej wogóle. Przez cale generacje nasze babcie zwykły dodawać pokruszone nasiona śliwek, czereśni, jabłek, moreli i innych roślin botanicznej rodziny Rosaceae do swych domowych konfitur i dżemów. Babcia pewnie nie wiedziała, dlaczego to robi, ale nasiona wszystkich tych owoców są jednym z najpotężniejszych źródeł witaminy B 17 na świecie. W tropikach, ogromne ilości B 17 znajduje się w gorzkiej kassawie, znanej również jako tropikalny maniok. Badania dowiodły, że plemię z Himalajów znane jako Hunza, nigdy nie znało przypadku zachorowania na raka, czy serce ponieważ trzyma się swojej tradycyjnej diety, która jest wyjątkowo obfita zarówno w morele jak i w proso. Jednakże, po zastosowaniu zachodniej diety Hunzowie stają się podobnie podatni na te choroby, jak i reszta z nas. Ponieważ Hunzowie jedzą bardzo niewiele mięsa, mogłoby to zachęcić liczne społeczności wegetariańskie do wzajemnego poklepywania sie i wygłaszania proklamacji w stylu: “ Widzicie, mieliśmy racje!”

Jednakże, taka radość jest niezbyt uzasadniona. W poszukiwaniu diety możliwej do zaakceptowania dla tych, co nie życzą sobie przegryzania jednego liścia sałaty na dzień, Ryszard Mac Karness opracował szczegółowe studium sposobu żywienia się Eskimosów, żyjących na polarnych lodowcach oraz amerykańskich Indian, spożywających swoją tradycyjną żywność. W swym naturalnym środowisku obydwie grupy są zasadniczo mięsożerne, spożywając upolowaną zwierzynę, włączając w to łosia i karibu, wspomaganą jedynie dzikimi jagodami, kiedy bywają one dostępne w sezonie. Główą rzeczą, którą MacKarness podkreśla w swej książce “ Jedz tłusto i chudnij” jest fakt, że pomiędzy tymi ludami nie występuje problem otyłości; jest to interesujący fakt, jako że regularnie zajadają się oni zwierzęcym tłuszczem nasyconym co najmniej dwa razy na dzień. Ale bardziej interesującym faktem jest dowód na to, że Eskimosi i Indianie amerykańscy, żyjący w swych naturalnych środowiskach i spożywający naturalną żywność NIGDY nie zapadają na raka ani nie chorują na serce, dokładnie tak samo, jak plemię Hunza w Himalajach, pomimo, że Eskimosi i Indianie amerykańscy są raczej mięsożerni i nie są jaroszami. Dokładne badania wykazują, że jest to efekt działania witaminy B 17. Mięso karibu jest główną cześcią diety obydwu grup. Karibu, które żywią się głównie trawą strzałkową, zawierającą ok. 15.000 mg na kg nitriloside, pierwszorzędnego źródła witaminy B 17. Łososiowe jagody, suszone i spożywane zarówno przez Eskimosów, jak i Indian na równi, zawierają ogromne ilości witaminy B 17. Te znacznie różniące się społeczności, wegetariańskie i mięsożerne pozostają w doskonałym zdrowiu. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy ze względów środowiskowych nie są w stanie wybrać dowolnie wegetariańskiej diety. Taka dieta byłaby całkiem niemożliwa w regionach polarnych, czy na pustyni.

Na nieszczęście, w większości “cywilizowanych” zachodnich kultur, trawy i inna żywność, którą się karmi obecnie zwierzęta domowe, przeznaczone do konsumpcji przez ludzi, rzadko zawiera więcej, niż jedynie śladowe pozostałości nitriloside, chociaż miały je one w wystarczającej ilości, dopóki botanicy i biochemicy nie zaczęli wprowadzać genetycznych zmian w nasze życie roślinne. Oznacza to, że nasze drugorzędne źródło witaminy B 17 ( poprzez konsumpcje mięsa), bardzo szybko wysycha. Podczas gdy Hunzowie i Eskimosi otrzymują przeciętną, jednostkową dawkę witaminy B 17 w wysokości 250 – 3.000 mg na dzień, Europejczycy, spożywający “ zdrową” współczesną żywność, przyjmują jej zaledwie 2 mg. Prowadzi to do zaskakujących wniosków. Jeśli byliśmy w stanie kontrolować szkorbut już wieki temu, jak to się dzieje, że nie jesteśmy w stanie uczynić tego samego z rakiem w dniu dzisiejszym? Faktem jest, że moglibyśmy, gdyby nasze rządy na to pozwoliły. Na nieszczęście, większość rządów ugięła się pod presją ze strony międzynarodowej farmakologii, amerykańskiej FDA ( Food & Drug Administration) i AMA ( American Medical Association). Te instytucje zorganizowały potężne kampanie odstraszające, oparte na fakcie, że witamina B 17 zawiera pewne ilości śmiertelnej trucizny – cyjanku potasu, wygodnie zapominając, że witamina B 12 zawiera również wielkie ilości tej substancji a istnieje w wolnej sprzedaży we wszystkich sklepach z naturalną żywnością na całym świecie.

Witamina B 17 Laetrile Doktora Krebsa ekstrahowana była z pestek moreli a następnie syntetyzowana w formę krystaliczną przy użyciu jego własnego, unikatowego procesu. Wtedy amerykańska FDA zaczęła bombardować media opowieścią o nieszczęsnym małżeństwie, które zatruło się po zjedzeniu surowych pestek moreli w San Francisco. Opowieść dostała się na czołówki wszystkich gazet w USA, chociaż kilku podejrzliwym dziennikarzom, którzy usiłowali ustalić tożsamość nieszczęsnej pary, nigdy się to nie udało, pomimo uporczywych wysiłków. Nacisk ze strony międzynarodowej farmakologii / FDA / trwał nieubłaganie. Od tego momentu spożywanie pestek moreli lub B 17 Laetrile stało się jednoznaczne z popełnianiem samobójstwa. Kiedyś w latach 50-tych Dr Ernst Krebs udowodnił ponad wszelką wątpliwość, że B 17 była kompletnie nieszkodliwa dla ludzi i to w najbardziej przekonywujący sposób. Po przetestowaniu witaminy na zwierzętach, napełnił dużą strzykawkę mega-dozą skoncentrowanej Laetrile, którą następnie wstrzyknął sobie w ramie! Może był to drastyczny sposób, ale awanturniczy Dr Krebs ciągle żyje i cieszy sie dobrym zdrowiem.

Witamina jest nieszkodliwa dla zdrowych tkanek z bardzo prostego powodu: każda molekuła B 17 zawiera jedną jednostkę cyjanku, jedna jednostkę benzaldehydu i dwie jednostki glukozy(cukru) ‘zamknięte’ razem. Po to, aby cyjanek mógł stać się niebezpieczny trzeba najpierw ‘otworzyć’ molekulę, aby go uwolnić, trick którego jest w stanie dokonać jedynie pewien enzym, zwany beta-glucosidase, który jest obecny w całym ciele ludzkim w maleńkich ilościach przy czym jego ilość znacznie wzrasta do znacznych ilości ( stukrotnie wyższych) tylko w jednym miejscu: w siedlisku złośliwego narośla rakowego. Tak więc cyjanek bywa jedynie jakby ‘otwierany’ w miejscu, gdzie znajduje się rak, z drastycznymi efektami, które całkowicie niszczą komórki rakowe, ponieważ benzaldehyd ‘otwiera’ się w tym samym czasie. Benzaldehyd jest śmiertelnie niebezpieczną trucizną, która wówczas działa łącznie z cyjankiem, wytwarzając truciznę sto razy silniejszą, niż każdy z nich z osobna. Połączony efekt tych związków na komórki rakowe najlepiej pozostawić wyobraźni. Ale co z niebezpieczeństwem dla reszty komórek ciała? Inny enzym, rhodanese, zawsze obecny w daleko większych ilościach niż ‘otwierający’ enzym beta-glucosidase w zdrowych komórkach, posiada prostą zdolność kompletnego rozdrobnienia i przetworzenia zarówno cyjanku jak i benzaldehydu w produkty korzystne dla zdrowia. Jak można przewidzieć, komórki rakowe nie zawierają w ogóle rodanezu, co pozostawia je kompletnie na łasce tych dwu niebezpiecznych trucizn.

Pokolenia temu nasi eksperci rolni znali już efekt działania beta-glucosidase, tzn. jego zdolność do uwalniania jednostki cyjanku w molekule B 17 ale wydawało się, że istnieje mnóstwo wątpliwości odnośnie sposobu podejścia do problemu. Uproszczonym rozwiązaniem zdawało się wówczas zaklasyfikowanie wszystkich roślin zawierających molekule B 17 jako “ trujących” a następnie zmodyfikowanie ich genetycznie w celu kompletnego usunięcia zawartości nitriloside dla bezpieczeństwa zwierząt. Jednym z klasycznych przykładów tego ‘poronionego’ rozwiązania był przypadek z 1940 r., w którym australijskie owce okazjonalnie zdychały na skutek nadmiaru cyjanku, pochodzącego z białej koniczyny, o której wiadomo było, że zawiera B 17. Pominięto fakt, że większość owiec spożywających tę samą koniczynę pozostawała żywa, botanicy usunęli genetycznie nitriloside z białej koniczyny. Tymczasem owce, które zdechły to było kilka osobników, które degustowały smakowite fuksje zawierające duże ilości ‘otwierającego’ enzymu beta glucosidase, który reagował natychmiast w owczych żołądkach, powodując ich śmierć. Jeśli botanicy zneutralizowaliby kilka fuksji zamiast milionów ton białej koniczyny, byłoby znacznie więcej witaminy B 17 dostępnej dzisiaj dla ludzi poprzez rynek mięsny.

Tak to ogromne ilości witaminy B 17 zostały usunięte z zachodniej żywności i społeczeństwo stoi teraz przed problemem raka o rozmiarach wcześniej nie spotykanych. Jeśli nawet przyjmiemy, że niedobór B 17 mógłby być najbardziej prawdopodobną przyczyną zaistnienia takich warunków, pozostaje wciąż kwestia tego, co robić dalej i jak ów rak rozwija się do formy zagrażającej zyciu.

W “Świecie bez raka” Griffin wyjaśnia trofoblastyczną teorię raka, proponowaną przez prof. Johna Beard’a z Uniwersytetu w Edynburgu, który twierdzi, że pewne pre-embrionalne komórki w ciąży nie różnią się w sposób widoczny od wysoce złośliwych komórek rakowych. Griffin odnotowuje: “ Trofoblast w ciąży istotnie posiada wszystkie klasyczne cechy raka. Rozprzestrzenia się on i ulega podziałowi bardzo szybko, w miarę jak wgryza się w ściankę maciczną, przygotowując miejsce , w którym embrion może się zagnieździć.”

Trofoblast formowany jest w reakcji łańcuchowej przez inną komórkę, którą Grifin upraszcza do nazwy “ komórka totalnego życia”, a która może ewoluować w jakikolwiek organ albo tkankę, lub alternatywnie w ludzki embrion. Kiedy “ komórka totalnego życia” stymulowana jest w kierunku wyprodukowania trofoblastu poprzez kontakt z hormonem estrogenu, obecnym zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, przydarza się jedna z dwu rzeczy: w przypadku ciąży rezultatem jest konwencjonalny rozwój placenty i pępowiny. Jeśli trofoblast jest natomiast stymulowany, jako cześć procesu leczenia, rezultatem jest rak, lub jak Griffin zwraca uwagę: “ Aby być bardziej dokładnym, powinniśmy powiedzieć, że staje się to rakiem, kiedy proces leczenia nie zostaje zastopowany po wykonaniu swego zadania”. Zdumiewający dowód tego twierdzenia istnieje niezbicie. Wszystkie komórki trofoblastu produkują unikatowy hormon, nazywany chorionic gonadotrophic (CGH), który jest łatwo wykrywalny w moczu. Tak więc, jeżeli osoba jest albo w ciąży albo też chora na raka, prosty test ciążowy na CGH powinien potwierdzić każde z osobna lub obydwa razem. Dokładnością wynosi powyżej 85%. Jeśli badania próbki moczu dadzą wynik pozytywny to znaczy, że albo jest to normalna ciąża albo nienormalna narośl rakowa. Griffin odnotowuje: “ Jeśli pacjentem jest kobieta to albo jest ona w ciąży albo ma raka. Jeśli zaś mężczyzna, to tylko może być rak”. Tak więc po co te wszystkie kosztowne biopsje, wykonywane dla sprawdzenia, czy istnieje rak? Można tylko zgadywać, że ubezpieczalnia medyczna płaci lekarzom wyższe kwoty za biopsje, niż za testy ciążowe. W Australii dwa testy ciążowe , ktorych można dokonywać w domu samemu i które są dostępne w każdej aptece, to Discover i Predictor.

Lekarze czytający ten artykuł pewnie będą sie zżymać w świętym oburzeniu w tym momencie, pomrukując: “ Tak, ale gdzie jest DOWÓD? Ano tutaj. Większość ludzi słyszała o “ spontanicznej regresji”, kiedy to rak po prostu znika i jest nadzieja, że nigdy nie powróci. Takie spontaniczne regresje są rzadkie i odmienne w każdej formie raka. Jedna złośliwa odmiana znana jako testicular chorionepiythelioma – cechuje się tym, że nigdy nie spowodowała nawet jednej spontanicznej regresji. Może dokładnie z tego powodu Dr Krebs wyszczególnił ją i objął specjalnymi badaniami, kiedy udowadniał skuteczność B 17 Laetrile w zapewnieniu całkowitej kontroli nad rakiem.

Jak wspomina Edward Griffin, w przemówieniu na bankiecie w San Francisco w dniu 19 listopada 1967 r. Dr Ernst Krebs dokonał krótkiego przeglądu sześciu przypadków testicular chorionepithelioma. Potem dodał: “Cóż, istnieje pozytywna cecha tego, że się nie było uprzednio promieniowayma, ponieważ, jeśli napromieniowanie, które zawiodło, nie miało miejsca, nie można przyjmować, że jest to opóźniony efekt wcześniejszej radiacji. Tak więc ten przypadek podpada pod kategorie “spontanicznych regresji” ale kiedy spojrzymy na to w sposób naukowy, wiemy, że spontaniczna regresja zdarza się tu rzadziej, niż w jednym przypadku na 150 tysięcy tej odmiany raka. Statystyczna możliwość spontanicznej regresji, która by tłumaczyła rozwiązanie tych sześciu przypadków testicular chorionepithelioma ( wszystkie wyleczone jedynie witamina B 17 Laetrile), jest daleko większa, niż statystyczne nieprawdopodobieństwo tego, że słońce nie wstanie następnego ranka.

Zapewne trafnie Griffin odnotowuje fakt, że z powodu wrogiej kampanii przeciwko B 17 Laetrile oraz z powodu trudności w zdobyciu “zakazanej” substancji, większość chorujących na raka zaczyna stosować witaminy, jako ostatnią drogę ratunku, długo po tym, jak zostaną już spaleni promieniowaniem i zatruci chemoterapią.

Kiedy “Świat bez raka” został napisany w 1974 r. – witamina B 17 Laetrile była jeszcze wolno dostępna w Australii. Teraz jej nie ma. Ostatni dane Australijskiej Fundacji Rakowej i wypowiedzi autorytetów medycznych ujawniły, że w ostatnim czasie Canberra rozważa każdy indywidualny przypadek osobno a następnie decyduje, czy pacjentowi można pozwolić importować wystarczającą ilość tego specyfiku dla jego własnego, osobistego użytku. Jeśli jej czy jemu uda się przeskoczyć przez tę przeszkodę, pozostaje im jeszcze znalezienie lekarza, który zgodzi się wstrzyknąć witaminę B 17. Wydaje się, że międzynarodowi lobbyści zdołali się dostać do polityków zanim dr Krebs zdołał się przedostać do australijskiej publiczności.

W ostatnim miesiącu australijska telewizja podala przerażającą wiadomość, że dwóch na trzech Australijczyków może spodziewać się zachorowania na raka skóry przynajmniej raz w ciągu swego życia. Wg ewidencji, zapewnionej przez dr Ernsta Kebsa juniora, Edwarda Griffina i dr Ryszarda MacKarness’a – ta liczba mogłaby się zmniejszyć do maleńkiego procentu, Jeśli Australijczykom pozwolono by na wolność wyboru w zakresie dotyczącym stosowania witaminy B 17 Laetrile. Może nadszedł już czas, aby Australijczycy zajęli stanowisko wobec tego niewątpliwie śmiertelnego problemu.

Autor: Joe Vialls
Tłumaczenie: Krystyna Kruk
Źródło: Alternatywa

Pestka z moreli zawiera witaminę B17, która leczy nowotwór w 100 proc. przypadków, nawet jego najbardziej złośliwe odmiany – twierdzi dr Ernesto Corntrerasa, który w swojej klinice wyleczył z raka wiele tysięcy pacjentów

Witamina B17, amigdalina albo letril – to trzy różne nazwy tej samej naturalnej substancji. Najpierw znaleziono ją w jądrach pestek moreli, potem stwierdzono, że występuje aż w 1200 gatunkach różnych roślin. Najwięcej jednak w pestkach popularnych owoców, takich jak morele, brzoskwinie, nektaryny, śliwki, jabłka, gruszki, wiśnie czy czereśnie.
Lecznicze działanie B17 opisano już w egipskich papirusach sprzed 5000 lat, proponując użycie wody migdałowej do leczenia raka skóry. Podobne zapiski o stosowaniu gorzkich migdałów pochodzą z Chin sprzed 4500 lat. W nowożytnej medycynie pierwsze informacje o tym, że B17 skutecznie leczy raka pojawiły się ponad 50 lat temu. Jej gorącym propagatorem był biochemik dr Ernest Krebs. Szacuje się, że od tego czasu około 100 tys. chorych na raka wyleczonych zostało letrilem. Skuteczne działanie B17 udowodniono w niezależnych badaniach w ponad 20 krajach, zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierząt. Skuteczność wyleczeń sięga prawie 100 proc. pod warunkiem, że pacjent wcześniej nie został osłabiony naświetlaniem czy tzw. chemią. Jednym z najbardziej znanych współczesnych ośrodków leczących letrilem jest meksykańska klinika dra Ernesto Contrerasa Rodrigueza.
Ponieważ B17 jest skuteczna i tania, szybko stała się solą w oku instytucji powiązanych z amerykańskimi koncernami farmaceutycznymi. Letril jest naturalną substancją, tak samo jak zioła. Nie można jej opatentować, więc nie można na niej zarobić. Można natomiast na niej stracić. I to bardzo dużo. Gdyby ludzie dowiedzieli się masowo, że B17 leczy raka, przemysł farmakologiczny poniósłby gigantyczne straty z powodu zaniechania chemioterapii. Skończyłyby się nie tylko zyski ze sprzedaży chemii, ale również nie byłoby przyzwolenia na potężne dotacje na wieczne badania i dopłaty do leków. Nic więc dziwnego, że losy B17 to tajemnicza historia pełna przemilczeń, fałszu, zastraszeń i histerii zamiast rzetelnej naukowej dyskusji.

Cyjanek na zdrowie
Kiedy nasze babcie robiły weka na zimę, kładły owoce z pestkami. Nie wiedząc o tym, dostarczały swoim rodzinom B17. Kiedy nasze mamy robiły weka, pestki już wyjmowały, bo wmówiono im, że w pestkach jest cyjanek, czyli kwas pruski. Panika przeniknęła oczywiście z USA. Dlatego dzisiaj tysiące Amerykanów potajemnie wyjeżdża leczyć się do Meksyku… i wraca zdrowymi. Zresztą w Polsce, tak jak i w wielu krajach, nie możemy kupić witaminy B17 w żadnej aptece. Proszę sprawdzić, jak magister za ladą będzie stukała w klawiaturę aptecznego komputera wszystkie trzy nazwy, po czym uśmiechnie się i powie, że nie ma czegoś takiego.
Podstawowym argumentem przeciwko B17 jest twierdzenie, że letril zawiera silnie trujący cyjanek. Jednak witamina B12 również zawiera cyjanek i bez kłopotów można ją kupić w aptece. Nawet bez recepty. O co tu chodzi?
Dokładniejsze badania wykazały, że straszenie amigdaliną nie ma sensu, bo natura w doskonały sposób zabezpieczyła nas przed zatruciem substancją pochodzącą z pestek. Nawet lepiej, bo zabezpieczyła nas podwójnie. Wyobraźmy sobie bandytę dzwoniącego do drzwi i głuptaka wewnątrz, który je zawsze bezmyślnie każdemu otwiera. Właściciele domu wiedząc, że mają głuptaka, zamontują blokadę w drzwiach tak, by ani on, ani bandyta nie mogli otworzyć drzwi. Otóż zdrowa komórka ludzkiego ciała to dom, w którym jest zamontowana taka blokada, i nie ma głuptaka. Chora rakowa komórka to dom, w którym jest odwrotnie – nie ma blokady, a mieszka 3000 głuptaków. Bandytę przed drzwiami obrazuje cyjanek zawarty w B17.
B17 to substancja, w składzie której część atomów tak się ułożyła, że tworzy rodnik cyjanku. Rodnik „rodzi” cyjanek wtedy i tylko wtedy, gdy po pierwsze: zetknie się z enzymem otwierającym („głuptak”) o nazwie betaglukozydaza i po drugie – nie ma w pobliżu enzymu blokującego o nazwie rodanaza („blokada”).
W zdrowych komórkach ludzkiego ciała mamy blokującą rodanazę i prawie w ogóle nie ma betaglukozydazy. Dokładnie odwrotnie jest w komórkach rakowych, gdzie betaglukozydaza występuje aż 3000 razy więcej niż w normalnej komórce i brak jest enzymu blokującego – rodanazy.
Zatem gdy letril dostanie się do ludzkiego organizmu, rozchodzi się do wszystkich komórek zdrowych i chorych. W zdrowej komórce zamienia się w glukozę. W rakowej uwalnia cyjanek oraz drugą, równie silną truciznę (aldehyd benzoesowy). Te dwie trucizny niszczą komórkę rakową i tylko ją, a przecież o to chodzi.

Teraz, znając już mechanizm, spójrzmy, jak amerykańska Administracja ds. Żywności i Leków (FDA) starała się odwodzić od letrilu i w jaki sposób nastraszyła nasze mamy. Najpierw ogłoszono, że letril jest bezużyteczny do zabijania raka, bo po wnikliwych badaniach nie stwierdzono w nim cyjanku. Po jakimś czasie, stwierdzono że letril w komórkach rakowych uwalnia cyjanek. Wtedy wydano odwrotny komunikat: skoro letril zawiera cyjanek, jest trujący. Według FDA mamy zatem sytuację, że owszem, B17 zabija raka, ale ponieważ robi to cyjankiem, to „takie niehumanitarne”.
Ostatecznie jednak FDA została wezwana przed Sąd Federalny, gdzie przyznała, że nie posiada dowodów na toksyczność letrilu. Przeprosin oczywiście nie było, a my nadal jedliśmy kompoty bez pestek.
Nasi dziadowie jedli jądra pestek znacznie częściej. Niektórzy, bo lubili, inni z oszczędności albo biedy. Jedli też często zapomnianą przez współczesnych kaszę jaglaną, zwierającą B17. Do chleba dodawali ziarno lnu rónież zawierające letril. Spożywali mleko i mięso zwierząt, które jadły trawę, zawierającą B17. Współczesne odmiany traw zostały tak genetycznie zmienione, że pozbawiono je letrilu.

Co na to lekarze?
Wielu światowej sławy lekarzy nie boi się leczyć witaminą B17. Jednak nie ujmujaąc wielu zacnym polskim lekarzom większość albo nie słyszała o letrilu w ogóle, albo zapoznała się z fałszywymi informacjami na jego temat, albo zwyczajnie boi się odejścia od narzucanych przez koncerny farmaceutyczne procedur. To trochę tak, jak z ociepleniem klimatu. W Polsce lato jest zimniejsze niż zwykle, ale Polska przyłącza się do walki z ociepleniem klimatu. Straszy się nas ubytkiem lodu na Arktyce (biegun północny), a totalnie przemilcza rekordowy przyrost pokrywy lodowej na Antarktydzie (biegun południowy) itd. itd.
Musimy też wiedzieć, że lekarze są silnie uzależnieni od izb lekarskich, które niepokornym potrafią zabrać uprawnienia do wykonywania zawodu. Chcąc więc znaleźć lekarza, który ma odwagę się wychylić, trzeba szukać wśród emerytów albo tych, którzy mają odwagę przeciwstawić się systemowi.
Czy słyszeli Państwo, że w krajach, gdzie były długoterminowe strajki lekarzy, śmiertelność w tym okresie malała nawet o 30 proc.? Takie nagłe „ozdrowienia” społeczeństw podczas strajku lekarzy występowały wielokrotnie w różnych krajach, np. w Izraelu. Cóż, ludzie wtedy z konieczności musieli wrócić do naturalnych leków.
Od 2 tygodni jem po 15 jąderek z pestek śliwek i nie zauważam żadnych ubocznych skutków. Autor książki pt. „Świat bez raka”, mającej wkrótce ukazać się w Polsce, zaleca zjadanie tylu pestek dziennie, ile zjadamy zawierających te pestki owoców (np. jeśli zjadamy 7 śliwek dziennie, to możemy zjeść 7 jąder z pestek). W przypadku choroby dr Krebs zaleca spożywanie około 35 jąder pestek dziennie. Za granicą (np. za pośrednictwem Internetu) można też zakupić letril w tabletkach. Jedna tabletka 500 mg zawiera witaminę B17 w ilości znajdującej się w ponad 100 pestkach.
Więcej informacji na temat B17 można znaleźć w wydanej w Polsce przez Oficynę Wydawniczą 3.49 książce pt. „Terapia metaboliczna witaminą B17″ (dostępna pod adresami: http://www.nieznany.pl lub http://www.nexus.media.pl).
Wiele praktycznych informacji w języku angielskim można także znaleźć na stronie internetowej:
http://www.worldwithoutcancer.org.uk/

Arkadiusz Woźniak
http://www.zyciekalisza.pl

Film jest dokumentem, składającym się z wypowiedzi czołowych dietetyków, naukowców i dziennikarzy pism medycznych, na temat najlepszych wyborów, jakie możemy poczynić dla zdrowia własnego i naszych najbliższych. Mottem filmu są słowa Hipokratesa, ojca medycyny: „Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”. Przysięga Hipokratesa jest do dziś składana przez lekarzy. Niestety, współczesna medycyna obraca się wokół „pigułki na wszystko”.

Współcześni lekarze są bardzo słabo, o ile w ogóle, szkoleni z dietetyki. Nowoczesna medycyna obraca się wokół „pigułki na wszystko”. I taki stan rzeczy przemysł farmaceutyczny chce utrzymać, bo dobre zdrowie jest może sensowne, ale nie jest dochodowe.

Choroby serca i rak to dwa główne powody przedwczesnej śmierci mieszkańców krajów zachodnich. Na trzecim miejscu są zgony z powodu błędów lekarskich i niepożądanych reakcji na leki. Skoro więc sama medycyna jest groźniejsza niż większość schorzeń, może warto przypomnieć maksymę, którą znają wszystkie kultury świata: „Jesteś tym, co jesz” i uświadomić sobie, że to, co wkładamy do ust ma znaczenie: jest albo doskonałym „paliwem” dla ciała, albo gwoździem do naszej trumny.

http://amigdalina.com.pl/?p=167 


107 Comments

 1. Posted 30/08/2012 at 06:18 | Permalink | Odpowiedz

  Wow that was unusual. I just wrote an incredibly long comment but after I clicked submit
  my comment didn’t appear. Grrrr… well I’m not writing all that over again.
  Anyhow, just wanted to say fantastic blog!

 2. Posted 19/09/2012 at 14:26 | Permalink | Odpowiedz

  hello!,I really like your writing so so much! share we keep in touch extra approximately your post
  on AOL? I require a specialist on this space to solve my problem.
  Maybe that is you! Having a look forward to peer you.

 3. Posted 19/09/2012 at 14:38 | Permalink | Odpowiedz

  I’m truly enjoying the design and layout of your site. It’s a very
  easy on the eyes which makes it much more enjoyable for
  me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme?
  Fantastic work!

 4. Posted 19/09/2012 at 17:47 | Permalink | Odpowiedz

  As a Newbie, I am continuously browsing online for articles that can help me.
  Thank you

 5. Posted 25/09/2012 at 21:08 | Permalink | Odpowiedz

  Excellent website you have here but I was wanting to know if you knew of any message boards that cover the same topics discussed in
  this article? I’d really love to be a part of group where I can get suggestions from other knowledgeable individuals that share the same interest. If you have any suggestions, please let me know. Bless you!

 6. Posted 06/10/2012 at 04:53 | Permalink | Odpowiedz

  Pretty section of content. I simply stumbled upon your website and in accession capital to claim that I acquire in fact
  enjoyed account your blog posts. Anyway I will be subscribing for your augment or even
  I achievement you access consistently rapidly.

 7. Posted 06/10/2012 at 18:46 | Permalink | Odpowiedz

  I’m truly enjoying the design and layout of your blog. It’s a very easy on the eyes which makes it
  much more enjoyable for me to come here and visit more often.
  Did you hire out a designer to create your theme? Superb work!

 8. Posted 06/10/2012 at 21:23 | Permalink | Odpowiedz

  Undeniably consider that that you said. Your favourite justification seemed to be at
  the internet the simplest factor to understand of.
  I say to you, I definitely get irked while people consider worries that they just don’t realize about. You managed to hit the nail upon the top as neatly as outlined out the entire thing without having side effect , folks could take a signal. Will likely be back to get more. Thank you

 9. Posted 07/10/2012 at 11:28 | Permalink | Odpowiedz

  Thanks for another informative website. Where else could I get that type of information written in such a perfect way?
  I have a project that I am just now working on, and I have been on the look out for such info.

 10. Posted 07/10/2012 at 12:17 | Permalink | Odpowiedz

  Hey! Someone in my Facebook group shared this site with us so I came to take
  a look. I’m definitely loving the information. I’m bookmarking
  and will be tweeting this to my followers! Exceptional blog and wonderful
  style and design.

 11. Posted 17/11/2012 at 18:35 | Permalink | Odpowiedz

  Wonderful goods from you, man. I have understand your stuff
  previous to and you are just extremely magnificent.
  I actually like what you’ve acquired here, certainly like what you are stating and the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to keep it wise. I cant wait to read much more from you. This is really a wonderful site.

 12. Posted 19/11/2012 at 05:48 | Permalink | Odpowiedz

  Hiya very nice web site!! Guy .. Beautiful .. Superb .. I will bookmark your
  site and take the feeds also…I’m glad to seek out numerous useful information here within the post, we need work out more strategies on this regard, thanks for sharing. . . . . .

 13. Posted 01/12/2012 at 21:37 | Permalink | Odpowiedz

  I have been absent for some time, but now I remember why I
  used to love this website. Thanks , I will try and
  check back more frequently. How frequently you update your site?

 14. Posted 30/12/2012 at 15:11 | Permalink | Odpowiedz

  Simply want to say your article is as astounding. The clearness for your submit is simply spectacular and i could assume you’re knowledgeable on this subject. Well together with your permission allow me to clutch your RSS feed to keep up to date with forthcoming post. Thank you 1,000,000 and please keep up the rewarding work.

 15. Posted 19/02/2013 at 21:29 | Permalink | Odpowiedz

  If some one needs to be updated with most up-to-date technologies therefore he must be pay a visit
  this website and be up to date all the time.

 16. Posted 03/03/2013 at 15:12 | Permalink | Odpowiedz

  Great article! We will be linking to this particularly great post on our
  site. Keep up the great writing.

 17. Posted 10/03/2013 at 00:17 | Permalink | Odpowiedz

  I was very happy to find this web-site.I needed to thanks
  on your time for this excellent learn!! I positively enjoying every
  little little bit of it and I’ve you bookmarked to check out new stuff you blog post.

 18. Posted 10/03/2013 at 00:45 | Permalink | Odpowiedz

  Thanks a bunch for sharing this with all of us you actually know what
  you’re talking about! Bookmarked. Please also visit my web site =). We could have a link exchange contract between us!

 19. Posted 10/03/2013 at 08:28 | Permalink | Odpowiedz

  Wow! Thank you! I always wanted to write on my website something like that.
  Can I include a part of your post to my website?

 20. Posted 10/03/2013 at 19:02 | Permalink | Odpowiedz

  I want to voice my love for your kindness supporting men and
  women that must have help on the field. Your special dedication to getting the message all around came to be rather
  productive and has continuously helped regular people much
  like me to reach their targets. Your own valuable recommendations indicates this much to me and somewhat more to my office workers.
  Thanks a lot; from all of us.

 21. Posted 10/03/2013 at 20:47 | Permalink | Odpowiedz

  I’m truly enjoying the design and layout of your website. It’s a very
  easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often.
  Did you hire out a designer to create your
  theme? Fantastic work!

 22. Posted 16/03/2013 at 19:55 | Permalink | Odpowiedz

  Thank you a lot for sharing this with all people you actually recognise
  what you are speaking about! Bookmarked. Kindly additionally consult with my website =).
  We will have a hyperlink trade arrangement between us

 23. Posted 10/04/2013 at 04:43 | Permalink | Odpowiedz

  Attractive part of content. I simply stumbled upon
  your website and in accession capital to assert that I get actually loved account your weblog posts.

  Anyway I will be subscribing for your augment or even I fulfillment you get right
  of entry to persistently rapidly.

 24. Posted 11/04/2013 at 08:45 | Permalink | Odpowiedz

  Remarkable! Its genuinely amazing article, I have got much
  clear idea on the topic of from this paragraph.

 25. Posted 17/04/2013 at 18:35 | Permalink | Odpowiedz

  As the admin of this web site is working, no question
  very shortly it will be famous, due to its quality contents.

 26. Posted 21/04/2013 at 05:30 | Permalink | Odpowiedz

  Thanks for your excellent post!
  I quite enjoyed reading it, you may be a great contributor.
  Keep up with the great writing, have a nice evening.

 27. Posted 29/04/2013 at 03:47 | Permalink | Odpowiedz

  At this time I am ready to do my breakfast, afterward having my breakfast coming again to read other news.

 28. Posted 30/04/2013 at 07:11 | Permalink | Odpowiedz

  Activity is the important thing. Every day on average two people
  were natural products for skin whitening destroyed at the city’s rail crossings. Some research suggests he may well be down to stress. To gain a good grasp of this definitional issue, one can also find out the calories in white onions, besides their other benefits, should encourage you to be a big transcript or.

 29. Posted 13/05/2013 at 17:12 | Permalink | Odpowiedz

  An interesting discussion is definitely worth comment.
  I believe that you need to publish more on this subject, it might not be a taboo
  matter but typically people don’t speak about such issues. To the next! Many thanks!!

 30. Posted 21/05/2013 at 12:02 | Permalink | Odpowiedz

  Its like you learn my thoughts! You appear to know a lot about this, like you wrote the ebook in it or something.
  I feel that you simply can do with a few p.
  c. to drive the message home a little bit, but other than that, this is magnificent blog.
  A great read. I will certainly be back.

 31. Posted 21/05/2013 at 17:13 | Permalink | Odpowiedz

  I pay a visit each day some web sites and information
  sites to read articles, but this weblog presents quality based articles.

 32. Posted 30/05/2013 at 22:00 | Permalink | Odpowiedz

  When I initially commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a
  comment is added I get several emails with the same comment.
  Is there any way you can remove me from that service? Appreciate it!

 33. Posted 10/06/2013 at 00:53 | Permalink | Odpowiedz

  I have been surfing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
  It’s pretty worth enough for me. Personally, if all site owners and bloggers made good content as you did, the internet will be a lot more useful than ever before.

 34. Posted 17/06/2013 at 00:55 | Permalink | Odpowiedz

  Thank you a lot for sharing this with all people you really recognise what you’re speaking about! Bookmarked. Please additionally visit my web site =). We could have a link alternate contract among us

 35. Posted 18/06/2013 at 11:17 | Permalink | Odpowiedz

  I look at all of the concepts you’ve introduced as part of your post. These are seriously convincing which enable it to surely get the job done. Still, your blogposts are certainly short for starters. Might you please lengthen these a little bit coming from future occasion? Was looking for article.

 36. Posted 23/06/2013 at 23:26 | Permalink | Odpowiedz

  Wonderful post! We will be linking to this
  particularly great article on our site. Keep up
  the great writing.

 37. Posted 02/07/2013 at 04:26 | Permalink | Odpowiedz

  Thanks for the marvelous posting! I genuinely enjoyed
  reading it, you may be a great author. I will always bookmark your blog and will come back very soon.
  I want to encourage yourself to continue your great work, have a nice afternoon!

 38. Posted 02/07/2013 at 05:25 | Permalink | Odpowiedz

  I’m not sure why but this website is loading incredibly slow for me. Is anyone else having this problem or is it a issue on my end? I’ll check back later on and see if
  the problem still exists.

 39. Posted 09/07/2013 at 21:14 | Permalink | Odpowiedz

  Wow, amazing blog layout! How long have you
  been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your website is wonderful, let
  alone the content!

 40. Posted 13/07/2013 at 14:01 | Permalink | Odpowiedz

  What’s up, I log on to your blogs on a regular basis. Your writing style is witty, keep it up!

 41. Posted 16/07/2013 at 00:23 | Permalink | Odpowiedz

  Hi there! Would you mind if I share your blog with my zynga group?
  There’s a lot of folks that I think would really appreciate your content. Please let me know. Thank you

 42. Posted 19/07/2013 at 06:21 | Permalink | Odpowiedz

  I really like your blog.. very nice colors & theme.
  Did you create this website yourself or did you hire someone to do it for you?

  Plz respond as I’m looking to create my own blog and would like to know where u got this from. thanks

 43. Posted 25/07/2013 at 04:11 | Permalink | Odpowiedz

  It’s good to encounter a web log every occasionally that isn’t the exact same outdated rehashed material.
  Fantastic read! I’ve saved your website and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

 44. Posted 28/07/2013 at 05:34 | Permalink | Odpowiedz

  If some one desires expert view about blogging and site-building afterward i advise him/her to visit this website, Keep up the pleasant work.

 45. Posted 29/07/2013 at 08:08 | Permalink | Odpowiedz

  Hi, I do think this is an excellent blog. I stumbledupon it ;) I’m going to come back once again since i have bookmarked it. Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to guide other people.

 46. Posted 01/08/2013 at 15:30 | Permalink | Odpowiedz

  My partner and I stumbled over here coming from a
  different website and thought I may as well check things out.
  I like what I see so now i am following you. Look forward to
  finding out about your web page yet again.

 47. Posted 05/08/2013 at 03:10 | Permalink | Odpowiedz

  Sturner said the power of and problems created by Marketing News in schools go away.
  To the chagrin of many PR professionals, it is worth the risk?
  But instead of calling for an end to marketing news food to children, from 2005,
  which reviewed the science showing a clear connection between junk food marketing news and children’s dietary habits. Why couldn’t HBO build a private discussion board or social network to
  convene girls around the issues on the show and into the foreseeable future.

 48. Posted 11/08/2013 at 19:37 | Permalink | Odpowiedz

  Hello, yes this piece of writing is truly fastidious and
  I have learned lot of things from it regarding blogging.
  thanks.

 49. Posted 27/08/2013 at 15:23 | Permalink | Odpowiedz

  Someone essentially assist to make critically posts I might state.
  That is the very first time I frequented your website page and thus far?
  I surprised with the research you made to create this particular put up incredible.
  Excellent task!

 50. Posted 24/10/2013 at 11:27 | Permalink | Odpowiedz

  I like the helpful information you provide in your articles.
  I will bookmark your blog and check again here
  regularly. I’m quite certain I’ll learn lots of new stuff right here!
  Good luck for the next!

 51. Posted 02/12/2013 at 10:46 | Permalink | Odpowiedz

  After exploring a few of the blog posts on your blog, I honestly like your technique of writing a blog.
  I book marked it to my bookmark website list and will
  be checking back in the near future. Please visit my web site as well and tell me how you feel.

 52. Posted 16/01/2014 at 15:38 | Permalink | Odpowiedz

  Your style is very unique in comparison to other people I have read stuff from.
  Thank you for posting when you have the opportunity, Guess
  I’ll just bookmark this web site.

 53. Posted 30/03/2014 at 17:04 | Permalink | Odpowiedz

  That is a great tip particularly to those new to the blogosphere.

  Short but very accurate information… Appreciate your
  sharing this one. A must read post!

 54. Posted 09/04/2014 at 22:53 | Permalink | Odpowiedz

  At this moment I am going to do my breakfast, once having my breakfast coming
  over again to read other news.

 55. Posted 20/04/2014 at 17:49 | Permalink | Odpowiedz

  It’s very simple to find out any topic on web as compared to books,
  as I found this paragraph at this website.

 56. Posted 26/04/2014 at 08:10 | Permalink | Odpowiedz

  Hi there to all, how is the whole thing, I think every one is getting more from this web site, and
  your views are nice designed for new viewers.

 57. Posted 09/05/2014 at 11:39 | Permalink | Odpowiedz

  Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging for?
  you make blogging look easy. The overall look of your website is excellent, let alone the
  content!

 58. Posted 29/05/2014 at 11:02 | Permalink | Odpowiedz

  I do not know if it’s just me or if everyone else encountering issues with your blog.
  It appears like some of the text in your content are running
  off the screen. Can someone else please provide feedback and let me know if this is
  happening to them as well? This could be a problem with my browser because I’ve
  had this happen before. Thank you

 59. Posted 19/06/2014 at 09:33 | Permalink | Odpowiedz

  So why is being overweight such a direct link to diabetes.

  It’s conceivable to accomplish this objective the conventional path moreover through an equalized eating methodology and exercise.
  Indeed Adiphene weight reduction pill is the answer for those who always goes on food regimen however can’t endure the meals carving hunger and the irritability gave rise by dieting.

 60. Posted 19/06/2014 at 20:28 | Permalink | Odpowiedz

  Find some refreshing essential oils that you like, such as peppermint, jasmine or lavender.
  Acne is an embarrassing and difficult thing to deal with and many of us live with it every day.
  It literally adds just 2 seconds to my beauty routine.

 61. Posted 22/06/2014 at 11:39 | Permalink | Odpowiedz

  One of the main problems with losing weight, and the main reason as to why people quit, is the fact that they have a pretty big appetite.
  This continues to be not 100% confirmed, but keep tuned. Note that you can only buy Adiphene online as they aren’t available
  in stores.

 62. Posted 25/06/2014 at 11:15 | Permalink | Odpowiedz

  I loved as much as you’ll receive carried out right here. The sketch is
  tasteful, your authored subject matter stylish. nonetheless, you command get bought an nervousness over that you wish be delivering the
  following. unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same nearly very often inside case you
  shield this hike.

 63. Posted 25/06/2014 at 16:34 | Permalink | Odpowiedz

  Hi there, I desire to subscribe for this web site to get
  latest updates, thus where can i do it please help.

 64. Posted 01/07/2014 at 10:36 | Permalink | Odpowiedz

  Każdy z nas zetknął się z tematem, rekomenduję zaznajomienie się z
  punktem.

 65. Posted 01/07/2014 at 10:37 | Permalink | Odpowiedz

  Każdy spośród nas zetknął się z faktem, polecam
  zaznajomienie się z punktem.

 66. Posted 08/07/2014 at 14:07 | Permalink | Odpowiedz

  Its like you read my mind! You appear to know
  a lot about this, like you wrote the book in it or something.
  I think that you can do with some pics to drive the
  message home a bit, but instead of that, this is wonderful blog.
  A great read. I’ll certainly be back.

 67. Posted 16/07/2014 at 00:56 | Permalink | Odpowiedz

  Awesome! Its genuinely amazing article, I have got much
  clear idea regarding from this paragraph.

 68. Posted 18/07/2014 at 19:03 | Permalink | Odpowiedz

  Hello i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i read this post i thought
  i could also make comment due to this good article.

 69. Posted 19/07/2014 at 01:42 | Permalink | Odpowiedz

  When some one searches for his essential thing, therefore he/she needs
  to be available that in detail, so that thing is maintained
  over here.

 70. Posted 22/07/2014 at 23:58 | Permalink | Odpowiedz

  Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading?
  I’m trying to determine if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any suggestions would be greatly appreciated.

 71. Posted 26/07/2014 at 02:20 | Permalink | Odpowiedz

  I think that everything wrote was very reasonable.
  However, what about this? suppose you were to create
  a killer title? I ain’t saying your content isn’t solid, however suppose you added
  something to possibly grab folk’s attention? I mean Witamina B-17
  lekarstwem na raka ***PUBLIC-DISORDER*** is kinda plain. You should glance at Yahoo’s home page and see
  how they create article headlines to get viewers to open the links.
  You might add a video or a related picture or two to grab
  readers interested about what you’ve got to say. In my opinion,
  it might make your posts a little bit more interesting.

 72. Posted 27/07/2014 at 20:59 | Permalink | Odpowiedz

  I believe that is among the such a lot significant info for me.
  And i am satisfied reading your article. But want to observation on some basic things, The web site style is perfect, the articles is in point of fact excellent :
  D. Excellent job, cheers

 73. Posted 02/08/2014 at 02:56 | Permalink | Odpowiedz

  Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew
  of any widgets I could add to my blog that automatically
  tweet my newest twitter updates. I’ve been looking
  for a plug-in like this for quite some time and was
  hoping maybe you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I
  look forward to your new updates.

 74. Posted 03/08/2014 at 00:25 | Permalink | Odpowiedz

  This is my first time pay a quick visit at here and i am really happy to read all at single place.

 75. Posted 03/08/2014 at 13:29 | Permalink | Odpowiedz

  Awesome! Its in fact amazing piece of writing, I have got
  much clear idea regarding from this article.

 76. Posted 05/08/2014 at 17:16 | Permalink | Odpowiedz

  Ԍreat article, exactly ԝhst I wanted tto find.

 77. Posted 06/08/2014 at 08:07 | Permalink | Odpowiedz

  This site certainly has all of the information I needed concerning this subject and didn’t know
  who to ask.

 78. Posted 08/08/2014 at 01:57 | Permalink | Odpowiedz

  Everyone loves what you guys are up too. This kind of clever work and reporting!

  Keep up the terrific works guys I’ve included you guys to my own blogroll.

 79. Posted 08/08/2014 at 12:30 | Permalink | Odpowiedz

  We want the equivalent diarrhea in early pregnancy of a standard rod-pocket
  curtain sheer and a pinch pleated curtain sheer.
  It’s not an easy task and you should be considerably much less expensive.
  Hunter Douglas has a wonderful line of blinds and shutters are classics and they
  never get outdated.

 80. Posted 10/08/2014 at 12:59 | Permalink | Odpowiedz

  Hi there to all, it’s really a fastidious for me to go to see this website, it includes
  priceless Information.

 81. Posted 11/08/2014 at 17:05 | Permalink | Odpowiedz

  Hey there are using WordPress for your site platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you need any coding expertise to make your
  own blog? Any help would be greatly appreciated!

 82. Posted 16/08/2014 at 08:32 | Permalink | Odpowiedz

  The word is formed from Greek words Chrysos that means ‚gold’ and kola that means ‚glue’.

  Chrysocolla is an amorphous type of crystal and
  usually contains some amount of aluminum and quartz. These gemstones are perfect to open one’s consciousness and
  not to mention, enrich one’s creativity.

 83. Posted 22/08/2014 at 09:31 | Permalink | Odpowiedz

  Feng Shui tea (9): This tea is a combination of traditional oriental herbs designed to help reduce the body’s susceptibility to electromagnetic
  stresses. Spring cleaning is such a huge task because you have
  actually spent so much time in the house all winter.

  1768, Swedish scientists discovered tourmaline
  Ringnes with piezoelectric and thermoelectric, and it can produce amazing effects and improve the natural healing power, so tourmaline is extremely popular in Western Europe
  and Japan, it can maintain endocrine balance, there is activation of brain cells The function is to candidates with testing halls of the treasures
  of headache have a therapeutic effect.

 84. Posted 28/08/2014 at 11:07 | Permalink | Odpowiedz

  Fine way of describing, and good article to take data regarding my
  presentation focus, which i am going to deliver in university.

 85. Posted 30/08/2014 at 16:37 | Permalink | Odpowiedz

  I know this website presents quality based articles and additional data,
  is there any other site which offers such things in quality?

 86. Posted 02/09/2014 at 02:11 | Permalink | Odpowiedz

  Hmm it seems like your blog ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it up what I submitted
  and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I as well am an aspiring blog blogger but I’m still
  new to everything. Do you have any tips for newbie blog
  writers? I’d genuinely appreciate it.

 87. Posted 04/09/2014 at 17:46 | Permalink | Odpowiedz

  If you are going for best contents like myself, just visit this web page every day because it offers quality contents, thanks

 88. Posted 05/09/2014 at 18:05 | Permalink | Odpowiedz

  Hello There. I found your blog using msn. This is a really well written article.
  I will be sure to bookmark it and come back to read more of your
  useful info. Thanks for the post. I’ll definitely comeback.

 89. Posted 08/09/2014 at 05:25 | Permalink | Odpowiedz

  Nice post. I learn something totally new and challenging
  on sites I stumbleupon everyday. It will always be useful to read content from other authors and practice something from
  other websites.

 90. Posted 10/09/2014 at 06:44 | Permalink | Odpowiedz

  Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News.

  Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?

  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Cheers

 91. Posted 10/09/2014 at 06:54 | Permalink | Odpowiedz

  Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you, However I am experiencing troubles with your RSS.
  I don’t know the reason why I cannot subscribe to it.
  Is there anybody having the same RSS issues? Anyone that
  knows the solution will you kindly respond? Thanks!!

 92. Posted 11/09/2014 at 12:57 | Permalink | Odpowiedz

  Can I simply say what a comfort to discover somebody that really undderstands what they’re talking about online.
  You definitely know how to bring an issue to light and make it important.

  More people should look at this andd understand this side of the story.
  I was surprised you’re not more popular because you surely
  have the gift.

 93. Posted 14/09/2014 at 12:05 | Permalink | Odpowiedz

  Good day! I could have sworn I’ve been to this web site before but after going through a few of the posts I realized it’s new to me.
  Regardless, I’m certainly pleased I stumbled upon it and I’ll be bookmarking it and
  checking back often!

 94. Posted 15/09/2014 at 02:56 | Permalink | Odpowiedz

  Wonderful blog! I found it while searching on Yahoo News.
  Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Many thanks

 95. Posted 19/09/2014 at 18:40 | Permalink | Odpowiedz

  I ѕeriously love your website.. Very nice colors & theme.
  Did you develop this amazing site ʏourself? Please reply back as I’m
  lpoking to create my own blog and would like to find out where you got this from or exactly what the
  theme iis named. Appreciate іt!

 96. Posted 21/09/2014 at 09:11 | Permalink | Odpowiedz

  I really like your blog.. very nice colors & theme.

  Did you create this website yourself or did you hire someone to do
  it for you? Plz reply as I’m looking to construct my own blog and would like
  to know where u got this from. kudos

 97. Posted 24/09/2014 at 21:29 | Permalink | Odpowiedz

  Link exchange is nothing else however it is just placing the other person’s weblog link on your page at proper place and other person will
  also do same in support of you.

 98. Posted 25/09/2014 at 09:27 | Permalink | Odpowiedz

  Nice post. I was checking constantly this blog and
  I’m impressed! Very helpful information specially the last part :) I care
  for such info a lot. I was seeking this particular info for a long time.
  Thank you and best of luck.

 99. Posted 28/09/2014 at 12:44 | Permalink | Odpowiedz

  Furthermore, avoid near contact does mean you should avoid kissing and possessing oral sex while you don’t possess genital herpes.

 100. Posted 20/11/2014 at 01:15 | Permalink | Odpowiedz

  Interesujące wpisy, dobra tematyka Bezpieczne place zabaw

 101. Posted 21/11/2014 at 08:23 | Permalink | Odpowiedz

  I feel that is among the such a lot vital informatikon for me.

  And i am glad reading your article. However wannna remark on some common things, The site taste is
  great, the articles is in reality great : D. Just rihht activity, cheers

 102. Posted 15/03/2015 at 15:57 | Permalink | Odpowiedz

  What’s up, after reading this remarkable piece of writing i am too cheerful to share my knowledge here with colleagues.

 103. Posted 22/03/2015 at 01:03 | Permalink | Odpowiedz

  Simply wish to say your article is as astounding.

  The clarity to your publish is just spectacular and i could
  think you’re knowledgeable on this subject. Well with your permission let me
  to snatch your feed to stay up to date with drawing close post.
  Thanks one million and please continue the gratifying work.

 104. Posted 20/08/2015 at 09:55 | Permalink | Odpowiedz

  Interesujacy wpis.

 105. Posted 12/02/2016 at 01:29 | Permalink | Odpowiedz

  I’ve been browsing online greater than three hours these days,
  but I by no means discovered any attention-grabbing article like
  yours. It is beautiful value enough for me. In my view, if all webmasters and bloggers made excellent content as you did, the net shall
  be much more useful than ever before.

 106. Posted 27/08/2016 at 20:01 | Permalink | Odpowiedz

  脱毛サロンというのは勧誘が凄そうなイメージがあるかもしれませんが、しつこい勧誘をしないよう指導していますので不安なく通うことができます。もしも納得いかなければ全額返金のサービスがあるほど脱毛サロンとして効果には自信を持っています。ココの店舗も駅から歩いてすぐの距離ですので、仕事の後やお買い物ついでに気軽に足を運ぶことができます。

 107. Posted 21/06/2017 at 10:37 | Permalink | Odpowiedz

  you are really a good webmaster. The web site loading speed is amazing. It seems that you’re doing any unique trick. Furthermore, The contents are masterwork. you have done a wonderful job on this topic!

13 Trackbacks

 1. By McAfee promo code on 19/08/2014 at 09:44

  McAfee promo code

  Witamina B-17 lekarstwem na raka « ***PUBLIC-DISORDER***

 2. By install track lighting on 08/09/2014 at 21:04

  install track lighting

  Witamina B-17 lekarstwem na raka « ***PUBLIC-DISORDER***

 3. By probate Lawyers Halifax ns on 11/09/2014 at 15:47

  probate Lawyers Halifax ns

  Witamina B-17 lekarstwem na raka « ***PUBLIC-DISORDER***

 4. By Vivexin Reviews on 17/09/2014 at 13:04

  Vivexin Reviews

  Witamina B-17 lekarstwem na raka « ***PUBLIC-DISORDER***

 5. By christmas scrapbooking stickers on 25/09/2014 at 08:44

  christmas scrapbooking stickers

  Witamina B-17 lekarstwem na raka « ***PUBLIC-DISORDER***

 6. By Perfect Age Cream Review on 09/10/2014 at 05:55

  Perfect Age Cream Review

  Witamina B-17 lekarstwem na raka « ***PUBLIC-DISORDER***

 7. By Dermolyte on 19/10/2014 at 10:26

  Dermolyte

  Witamina B-17 lekarstwem na raka « ***PUBLIC-DISORDER***

 8. By Justin Peatling on 22/11/2014 at 03:19

  Justin Peatling

  Witamina B-17 lekarstwem na raka « ***PUBLIC-DISORDER***

 9. By Weight Loss Supplements Review on 22/11/2014 at 05:53

  Weight Loss Supplements Review

  Witamina B-17 lekarstwem na raka « ***PUBLIC-DISORDER***

 10. By Aktive AM on 01/02/2015 at 14:24

  Aktive AM

  Witamina B-17 lekarstwem na raka « ***PUBLIC-DISORDER***

 11. By Luigi Wewege on 06/03/2015 at 06:43

  Luigi Wewege

  Witamina B-17 lekarstwem na raka « ***PUBLIC-DISORDER***

 12. By Saleh Stevens on 11/03/2015 at 04:58

  Saleh Stevens

  Witamina B-17 lekarstwem na raka « ***PUBLIC-DISORDER***

 13. By copybuffett on 19/05/2016 at 23:16

  copybuffett

  Witamina B-17 lekarstwem na raka « ***PUBLIC-DISORDER***

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: